ویزای آذربایجان

صفحه نخست وبلاگ ویزای آذربایجان

آیا برای سفر به آذربایجان باکو ویزا لازم است؟

اگر در فکر سفر به کشور آذربایجان و مخصوصا شهر باکو هستید،بهتر است بدانید که نیاز به اخذ ویزای آذربایجان خواهید داشت.اما اینکه از طریق مرزهای زمینی ایران و آذربایجان قصد سفر دارید یا قصد سفر هوایی به این کشور زیبا را داشته باشید،هر یک قوانین خاص خود را جهت اخذ ویزا خواهند داشت.به همین منظور،ما در این مقاله قصد داریم تا درمورد هزینه ویزای آذربایجان،مدارک لازم جهت اخذ ویزای باکو،اعتبار ویزای این کشور،شرایط سفر زمینی و نحوه اخذ ویزای فرودگاهی،ویزای الکترونیکی و لیبل توضیحاتی ارائه دهیم تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.در ادامه همراه باکوهلدینگ باشید.

ویزای الکترونیکی چیست و چه فرقی با لیبل دارد؟

به منظور سهولت در سفر و اخذ آسانتر ویزا،برخی از کشورها برای جذب بیشتر توریست،اقدام به ارائه خدمات ویزای الکترونیکی کرده اند.کشور آذربایجان نیز از جمله این کشور هاست.بهتر است بدانید که برای اخذ ویزای اکترونیک آذربایجان تنها نیاز به ارائه اسکن رنگی از پاسپورت خود خواهید داشت و از زمانی که نسبا اخذ آن اقدام کنید،ظرف مدت ۳-۵ روز،ویزای شما حاضر خواهد شد.اما چنانچه قصد داشته باشید نسبت به اخذ ویزای لیبل آذربایجان اقدام کنید، باید اصل پاسپورت به همراه مدارکی که در زیر به آن اشاره میکنیم ارائه دهید و از زمان اقدام،بین ۱۰-۱۲ روز حاضر خواهد شد.

مدارک ویزای لیبل آذربایجان

 1. اصل پاسپورت
 2. بیمه مسافرتی
 3. ووچر یا تائیدیه هتل
 4. هزینه در خواست ویزا
 5. یک قطعه عکس ۳ در ۴ یا ۶ در ۴

مدارک ویزای الکترونیک آذربایجان

 1. اسکن رنگی پاسپورت
 2. پرداخت هزینه ویزا

فرق بین ویزای لیبل و الکترونیکی آذربایجان در این است،در صورتیکه شما قصد اخذ ویزای کشورهای اروپایی را داشته باشید،لیبل دار شدن پاسپورت،اعتبار بیشتری به همراه خواهد داشت.اگرچه،اخیرا اعلام شده است که مهر ورود خروج نیز اهمیت بالایی دارد و با اخذ ویزای اکترونیک،می توانید پاسپورت خود را معتبر کنید.(لازم به ذکر است که در هر دوحالت نیاز به مهر ورود و خروج خواهید داشت و اینطور نیست که شما ویزای لیبل بگیرید و سفر نروید.)

هزینه ویزای آذربایجان

اگر قصد دارید ویزای عادی این کشور را دریافت کنید،باید مبلغ 23.5 دلار پرداخت کنید.اگرچه در صورتیکه از طریق آژانس های مسافرتی بخواهید اقدام کنید،قیمت ها از 26 لار تا 30 دلار خواهد بود.در صورت اخذ ویزای فوری آذربایجان،شما باید مبلغی بین 53.5 تا 60 دلار پرداخت کنید.

ویزای آذربایجان در مرز زمینی و لغو ویزای ایران و آذربایجان

این سوال برای اکثر مسافران در تور باکو و کاربران پیش آمده است که “در مرزهای زمینی ایران و آذربایجان می توان نسبت به اخذ ویزا اقدام کرد؟”

جواب منفی است.در حال حاضر،امکان اخذ ویزا در تمامی مرزهای زمینی (آستارا و بیله سوار) وجود ندارد و در صورتیکه قصد سفر به این کشور را داشته باشید،باید از ۵ روز قبل یا در برخی موارد از ۷ روز قبل،نسبت به اخذ ویزای آذربایجان اقدام کنید.اگر چه زمانیکه به مرزهای زمینی می رسید،خواهید دید که برخی از افراد به شما پیشنهاد اخذ ویزا می دهند.باید بدانید،این همان کاری است که شما قبل از سفر انجام داده اید و به هیچ عنوان در مرزهای زمینی،امکان اخذ ویزا وجود ندارد.اگرچه،این بحص وجود دارد که در آینده ای نزدیک،این خدمت ارائه شود.یا شاید روادید آذربایجان برای شهروندان ایرانی حذف شود.این در حالی است که شهروندا آذربایجانی بدون ویزا می توانند به کشور ما سفر کنند.

مراحل اخذ ویزای الکترونیک آذربایجان

برای اخذ ویزای الکترونیک این کشور،ابتدا باید به سایت آسان ویزا مراجعه کنید.سپس طبق اطلاعات زیر اقدام کنید.قبل ار هرگونه اقدام،لازم به ذکر است که جهت اخذ ویزای الکترونیکی از سایت آسان ویزا،باید ویزا کارت،مستر کارت و یا یه کارت با امکان پرداخت ارزی داشته باشید.

1.اگر قصد اخذ ویزای عادی یا فوری آذربایجان را دارید،طبق شکل زیر اقدام کنید.برای ویزای عادی و یکبار ورود،بر روی "Single entry visa" و برای ویزای فوری بر روی "Urgent E-visa" کلیک کنید.

[caption id="attachment_4329" align="aligncenter" width="1561"]تصویری از صفحه اصلی سایت آسان ویزای آذربایجان تصویری از صفحه اصلی سایت آسان ویزا[/caption]

2.پس از انتخاب نوع ویزا،به صفحه زیر منتقل خواهید شد.لطفا به ترتیب شماره اقدام کنید.

[caption id="attachment_4330" align="aligncenter" width="1727"]تصویری از صفحه ورود ویزای یک بار ورود ویزای آذربایجان تصویری از صفحه ورود ویزای یک بار ورود[/caption]
 1. ملیت خود را انتخاب کنید.
 2. نوع پاسپورت خود را انتخاب کنید.اگر پاسپورت عادی دارید،"ordinary passport" را انتخاب کنید.
 3. کد تائید را وارد کنید.
 4. بر روی دکمه "Continue"  کلیک کنید.

3.نوع ویزای خود را طبق شکل زیر انتخاب کنید.توجه داشته باشید که اگر به قصد توریستی به کشور آذربایلن سفر می کنید،ویزای توریستی آذربایجان "TOURISM" را انتخاب کنید.اگر به قصد ثبت شرکت یا اهداف تجاری به این کشور سفر می کنید،ویزای بیزینس را انتخاب کنید.در صوتیکه قصد تحصیل دارید،ویزای تحصیلی آذربایجان ودر صورتیکه قصد کار دارید،ویزای کار آذربایجان را انتخاب کنید و .... سپس بر روی دکمه "Continue" کلیک کنید.

صفحه انتخاب نوع ویزای آذربایجان4.در مرحله بعد نسبت به تکمیل کردن اپلیکیشن خود اقدام کنید.لطفا به ترتیب شماره اقدام کنید.

[caption id="attachment_4332" align="aligncenter" width="1024"]اپلیکیشن ویزای آذربایجان اپلیکیشن ویزا[/caption]
 1. نام خانوادگی
 2. نام یا نام های شما
 3. تاریخ تولد
 4. کشور تولد
 5. محل تولد
 6. جنسیت
 7. شغل
 8. شماره تلفن
 9. شماره موبایل
 10. محل اقامت در کشور خود
 11. آدرس ایمیل
 12. شماره پاسپورت
 13. تاریخ صدور پاسپورت
 14. تاریخ انقضای پاسپورت
 15. آدرس محل اقامت یا هتل در باکو یا آذربایجان
 16. کپی پاسپورت خود را ضمیمه کنید.

و در آخر سوالی از شما پرسیده می شود که آیا تا به حال به منطقه قره باغ سفر کرده اید یا خیر؟ - در مورد این موضع در همین مقاله توضیح خواهیم داد.موردی که کشور آذربایجان و ارمنستان بر سر آن با هم اختلاف دارند.پس از طی کردن این مراحل،پیش نمایشی از اطلاعات شما نمایش داده خواهد شد.لطفا توجه داشته باشید که تمامی اطلاعات خود را مطابق با پاسپورت خود چک کنید.در صورتی که ویزای آذربایجان شما،با اطلاعات پاسپورت مطابقت داشته باشد،در مرزهای ورودی و فرودگاه،اجازه ورود به شما نخواهند داد.

5.پس از طی کردن این مراحل،ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد که به شکل زیر خواهد بود.

[caption id="attachment_4334" align="aligncenter" width="1562"]کانفرم اپلیکیشن ویزای آذربایجان در ایمیل کانفرم اپلیکیشن ویزا[/caption]

بر روی دکمه ی "aprove" کلیک کنید.پس از اینکار،با صفحه ی زیر مواجه خواهید شد.توجه کنید،کارت اعتباری شما اگر برای کشور آذربایجان است بر روی شماره 1 و اگر کشورهای دیگر صادر شده است بر روی شماره 2 کلیک کنید.

تصویری از صفحه پیش پرداخت ویزای آذربایجانپس از اینکار به صفحه پرداخت ارجاع داده خواهید شد.به همین منظور،اطلاعات کارت خود را وارد کرده و تائید کنید.پس از این کار،منتظر دریافت ایمیل ویزای خود باشد.لازم به ذکر است،در حالت کلی،تاکنون اکثر ویزاهای آذربایجان با موفقیت صادر شده است،اما پس از طی کردن این مراحل،1درصد هم احتمال این هست که ویزای شما ریجکت شود.

اعتبار ویزای اذربایجان

بستگی به نوع ویزای شما دارد.اما از آنجایی که در اینجا موضوع مورد بحث ما،ویزای توریستی آذربایجان است،باید بدانید که این نوع ویزا به شما 3 ماه فرصت ورود به خاک آذربایجان را می دهد و از زمان ورود 14 روز اجازه اقامت خواهید داشت.اما باید بدانید که بر روی ویزای شما،اجازه اقامت در شهر باکو یا شهرهای دیگر این کشور،30 روز قید شده است.برای اینکه بتوانید 30 روز در آذربایجان اقامت داشته باشید،باید یک نامه یا رضایت نامه از محل اقامت خود(آپارتمان یا هتلی که در آن اقامت دارید)گرفته و به ادراه مهاجرت بروید و آنها را مطلع کنید که شما قصد اقامت بیش از 14 روز را دارید.اگر غیر از اینکار را انجام دهید،با جریمه ی سنگین روزانه مواجه خواهید شد.

چطور ویزای فرودگاهی آذربایجان بگیریم؟

برای اخذ ویزای فرودگاهی،تنها کافی است تا با رزرو بلیت و رزرو هتل در باکو یا شهرهای دیگر به فرودگاه های آذربایجان رفته و با پرداخت 26 دلار،نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید.روال به این شکل است.هنگامی که شما وارد فرودگاه های این کشور میشوید،به عنوان مثال در فرودگاه بین المللی حیدر علی اف تعدادی دستگاه وجود دارد که مخصوص پردازش ویزای الکترونیکی آذربایجان می باشند.به همین منظور پاسپورت شما را اسکن کرده و با انتخاب نوع ویزا و پرداخت پول،ویزای خود را اخذ خواهید کرد.توجه داشته باشید که حتما به ازای هر نفر 26 دلار(دلار خورد) همراه داشته باشید تا مجبور نشوید در صف های طولانی صرافی های فرودگاه باستید.(نگران نباشید در هنگام ویزا در فرودگاه،تعدادی افراد جهت راهنمایی مسافران،تعبیه شده اند.)

آیا سفر به نخجوان ویزا میخواهد؟

از تاریخ دهم آذرماه سال جاری روادید ورود به جمهوری خودمختار نخجوان برای اتباع جمهوری اسلامی ایران لغو شد.بر این اساس از تاریخ 10/09/1398 اتباع جمهوری اسلامی ایران می توانند بدون دریافت روادید وارد خاک نخجوان شده و به مدت 15 روز اقامت نمایند.اتباع ایرانی که قصد سفر به سرزمین اصلی جمهوری آذربایجان را دارند کماکان باید روادید دریافت نمایند که این روادید در فرودگاه بین المللی شهر نخجوان و در فرودگاه بین المللی حیدر علی اف و سفارت این کشور در تهران و سرکنسولگری آذربایجان در تبریز نیز صادر می شود.

اطلاعات سفارت آذربایجان در ایران

سفارت آذربایجان در تهران

 • تلفن : 22558299 - 021
 • تهران پاسداران، خيابان نيستان سوم، كوچه راستوان، پلاك 16 خیابان احتشامیه
 • روزهای پنج شنبه و جمعه تعطیل است - روزهای دیگر از ساعت 9 تا 12.30 باز است.

کنسولگری آذربایجان در تبریز

 • تلفن :  33315380 - 041
 • تبریز - خیابان ولیعصر - خیابان عارف
 

دیدگاه ها :

 • user
  محمد

  سلام برای اخذ ویزای فرودگاهی باکو،آیا کاری هست که از قبل انجام بدیم؟

  • user
   User1

   درود دوست من با توجه به اینکه در همین مقاله توضیحاتی ارائه شده است،شما تنها نیاز به پاسپورت و 26 دلار (دلار خورد) خواهید داشت و از قبل نیاز به انجام کاری نیست. موفق باشید.

 • user
  مهدی

  سلام، میخواستم بدونم مدت اقامت با ویزای توریستی آذربایجان چند روز هست؟ من شنیدم که ۱۴ روزه هست؟ همینطوره ؟

  • user
   User1

   درود دوست من بله درسته در واقع با ویزای توریستی آذربایجان،شما می توانید یک ماه در کشور آذربایجان اقامت داشته باشید.اما به صورت عادی شما اجازه اقامت 14 روز خواهید داشت و بعد از 14 روز باید به اداره مهاجرت این کشورر مراجعه کرده و با پرداخت چند منات به آن ها اطلاع دهید که قصد اقامت یک ماه در باکو یا آذربایجان خواهید داشت. موفق باشید.

 • user
  nafiseh

  salam,bebakhshid,visaye azarbaijano chejori mitonim begirim??

  • user
   User1

   درود دوست عزیز شما تنها با ارسال عکس پاسپورت خودتو ن و پرداخت هزینه می تونید نسبت به اخذ ویزای این کشور اقدام کنید.البتهاین توضیحات در مورد ویزای الکترونیکی آذربایجان بود. موفق باشید.

 • user
  محمد

  سلام ویزای الکترونیکی آذربایجان چند روز طول میکشه؟

  • user
   User1

   درود 3 روز کاری. موفق باشید.

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه