پارک ملی آبشرون

آیا قصد سفر به شهر باکو را دارید و میخواهید بازدید از حیات وحش آذربایجان را تجربه کنید؟ – پیشهاد ما این است که در تور باکو،از پارک ملی آبشرون در نواحی جنوب شرقی شبه جزیره آبشرون دیدن کنید تا تماشای بیش از ۵۰ نوع از گیاهان و جانوران را تجربه کنید.در اینجا ما همه چیزهایی را که گردشگران باید قبل از بازدید از پارک ملی بدانند را آماده کرده ایم.در ادامه همراه باکوهلدینگ باشید.

هدف پارک ملی آبشرون چیست؟

قبلا در سال ۱۹۶۹ در اتحاد جماهیر شوروی،منطقه طبیعی آبشرون،به منظور حفاظت از آهوان وغزال های این منطقه و موجودات دریایی کاسپین،تحت حفاظت قرار داشت.اما این پروژه بعدها از بین رفت.در سال ۲۰۰۵ شبه جزیره آبشرون دوباره به یک منطقه حفاظت شده تبدیل شد که ۷۸۳ هکتار (۷.۸۳ کیلومتر مربع) را شامل می شد.هدف اصلی این بود که حفاظت از جانوران و گیاهان را در حین تلاش برای توسعه زمین نیمه بیابانی به عنوان نقطه اصلی برای اکوتوریسم به کار گرفته شود.

تصویری از نقشه پارک ملی آبشرون

تصویری از نقشه پارک ملی

جانوران و گیاهان پارک ملی آبشرون

جلگه و تپه های نیمه خشک و تپه ها در فاصله قرار دارند. حیات وحشی که آن را خانه پارک ملی آبشرون می نامند شامل طیف وسیعی از پرندگان، روباه ها، شغال ها، لاک پشت ها و مار ها است.در مجموع، بیش از ۵۰ نوع از پستانداران و پرندگان در کنار ۲۵ گونه گیاه زندگی می کنند.

تصویری از یک مار در پارک ملی آبشرون

تصویری از یک مار در پارک ملی آبشرون

چگونه می توانید به پارک ملی بروید؟

دسترسی به این پارک ملی می تواند یک چالش باشد. چند علامت جاده ای وجود دارد و تقریبا غیرممکن است که بدون داشتن ماشین و یا پیوستن به یک تور سازمان یافته به آن برسید.سریعترین مسیر،مسیر فرودگاه بین المللی حیدر علی اف است.مسیر فرودگاه را در بزرگراه مردکان دنبال کنید.جاده عبور از روستای زیکا مستقیم به پارک ملی آبشرون منتهی می شود.

آیا ارزش دیدن دارد؟

بعید است که بتوانید این تجربه بازدید از پارک ملی آبشرون را با دیگر مناطق محافظت شده در سراسر جهان مقایسه کنید.اما این یک سفر روزانه برای مناظر تمیز، سواحل بی نظیر و فرصتی برای کشف بیشتر مناطق باکو است.در کنار بازدید از این پارک میتوانید از معبد آتشکده و یانار داغ نیز دیدن کنید.اگرچه در تور باکو که معمولا برای ۴ شب و ۵ روز برنامه ریزی شده است،زمان کافی برای بازدید از آن نخواهید داشت و تنها بازدید از جاذبه های توریستی شهر باکو را پیشنهاد میدهیم.

منبع : theculturetrip


راستی اگر قصد دارید به شهر باکو سفر کنید،شما میتوانید برای رزرو تور زمینی باکو،ویزای آذربایجان،رزرو هتل در باکو و سایر خدمات با ما در تماس باشید.ما به عنوان کارگزار باکو در تلاش هستیم تا بهترین خدمات را برای شما مهیا سازیم.

به امید دیدار شما عزیزان در شهر زیبای باکو ….

ثبت دیدگاه

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه