پارک ملی آبشرون

صفحه نخست وبلاگ پارک ملی آبشرون

پارک ملی آبشرون و توضیحاتی در مورد آن

آیا قصد سفر به شهر باکو را دارید و میخواهید حیات وحش آذربایجان را تجربه کنید؟ - پیشهاد ما این است که در تور باکو،از پارک ملی آبشرون در نواحی جنوب شرقی شبه جزیره آبشرون دیدن کنید تا تماشای بیش از 50 نوع از گیاهان و جانوران را تجربه کنید.در اینجا ما همه چیزهایی را که گردشگران باید قبل از بازدید از پارک ملی بدانند را آماده کرده ایم.در ادامه همراه باکوهلدینگ باشید.

هدف پارک ملی آبشرون چیست؟

قبلا در سال 1969 در اتحاد جماهیر شوروی،منطقه طبیعی آبشرون،به منظور حفاظت از آهوان وغزال های این منطقه و موجودات دریایی کاسپین،تحت حفاظت قرار داشت.اما این پروژه بعدها از بین رفت.در سال 2005 شبه جزیره آبشرون دوباره به یک منطقه حفاظت شده تبدیل شد که 783 هکتار (7.83 کیلومتر مربع) را شامل می شد.هدف اصلی این بود که حفاظت از جانوران و گیاهان را در حین تلاش برای توسعه زمین نیمه بیابانی به عنوان نقطه اصلی برای اکوتوریسم به کار گرفته شود.

تصویری از نقشه پارک ملی آبشرونجانوران و گیاهان پارک ملی آبشرون

جلگه و تپه های نیمه خشک و تپه ها در فاصله قرار دارند. حیات وحشی که آن را خانه پارک ملی آبشرون می نامند شامل طیف وسیعی از پرندگان، روباه ها، شغال ها، لاک پشت ها و مار ها است.در مجموع، بیش از 50 نوع از پستانداران و پرندگان در کنار 25 گونه گیاه زندگی می کنند.

تصویری از یک مار در پارک ملی آبشرونچگونه می توانید به پارک ملی بروید؟

دسترسی به این پارک ملی می تواند یک چالش باشد. چند علامت جاده ای وجود دارد و تقریبا غیرممکن است که بدون داشتن ماشین و یا پیوستن به یک تور سازمان یافته به آن برسید.سریعترین مسیر،مسیر فرودگاه بین المللی حیدر علی اف است.مسیر فرودگاه را در بزرگراه میردکان دنبال کنید.جاده عبور از روستای زیکا مستقیم به پارک ملی آبشرون منتهی می شود.

آیا ارزش دیدن دارد؟

بعید است که بتوانید این تجربه بازدید از پارک ملی آبشرون را با دیگر مناطق محافظت شده در سراسر جهان مقایسه کنید.اما این یک سفر روزانه برای مناظر تمیز، سواحل بی نظیر و فرصتی برای کشف بیشتر مناطق باکو است.در کنار بازدید از این پارک میتوانید از معبد آتشکده و یانار داغ نیز دیدن کنید.

امیدواریم که این مطلب در سفر به باکو برای شما مفید واقع شود.خواهشمندیم برای رزرو هتل های باکو و اخذ ویزای آذربایجان نیز با ما در تماس باشید.همچنین ممنون میشویم اگر نظرات خود را بیان کنید.

موفق باشید.

ثبت دیدگاه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه