موزه تاریخ آذربایجان،حافظ میراث و تاریخ این کشور – باکوهلدیینگ

موزه تاریخ آذربایجان را بیشتر بشناسید

اگر می خواهید در مورد تاریخ شهر باکو و کشور آذربایجان بیشتر بدانید،به موزه تاریخ آذربایجان بروید و از آثار آن دیدن کنید .برای شناخت تاریخ و فرهنگ کشور آذربایجان،جایی بهتر از این موزه پیدا نخواهید کرد.خود ساختمان یک بنای فرهنگی است و در قرن نوزدهم توسط حاجی زین العابدین تقیف که یک بشردوست و شناخته شده هنرهای تجسمی است،ساخته شده است.اگر قصد دارید در مورد این موزه و جزئیات آن بیشتر بدانید،در ادامه همراه باکوهلدینگ باشید.

زمانی که نیروهای شوروی در سال ۱۹۲۰ به باکو رفتند، او فرار کرد و کاخش به عنوان اموال دولتی مصادره شد و امروز به موزه تبدیل شده است.موزه تاریخ ملی آذربایجان اولین بار در سال ۱۹۲۱ به روی عموم مردم باز شد و از آن زمان بیش از ۳۰۰،۰۰۰ مصنوعات تبدیل به بخشی از این مجموعه شده است.در میان آنها اسناد مهمی مانند : سلاح، طلا و جواهر، لباس، فرش دستباف، کتاب های قدیمی و خیلی چیزهای دیگر که تاریخ آذربایجان را نشان میدهد،موجود میباشد.

کل طبقه اول به تاریخ باستان اختصاص دارد و شامل اقلامی است که در حفاری های باستان شناسی شهر  و در طبقه دریای خزر یافت شده است.این موارد نشان دهنده تسلط فنی و توسعه فرهنگ آذربایجان در قرنها قبل، و همچنین نحوه ارتباط آذربایجان با سایر نقاط جهان است.طبقه دوم شامل برخی از اتاق های کاخ حفظ شده، به علاوه نمایشگاه ها و اسناد بیشتر از تاریخ مدرن است.

با توجه به مقیاس مجموعه، بازدیدکنندگان تنها بخش کوچکی را مشاهده می کنند، هرچند فضای نمایشگاه چشمگیر است و منعکس کننده تاریخ کشور آذربایجان از روزهای باستانی تا به امروز است. موزه تاریخ آذربایجان به شش بخش تقسیم می شوند: قرون باستان و قرون وسطی، تاریخ اخیر، عصر مدرن، پول های رایج، قوم شناسی،علوم و آموزش و پرورش.

پیشنهاد میدهیم در تور باکو،تاریخ غنی این کشور زیبا را با راهنماهای حرفه ای که در موزه فعالیت می کنند، کشف کنید.همچنین در صوتیکه قصد دارید در بین هتل های باکو،هتلی نزدیک به این موزه رزرو کنید،با کارشناسان ما در تماس باشید.

موفق باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.