سوغاتی باکو چیه ؟ چی از باکو بخریم ؟ – باکوهلدینگ

سوغاتی باکو و انواع آن

در سفر به باکو،علاوه بر تفریح و گردش و در برخی از مواقع تجارت،ممکنه که بخواهید یک سوغاتی مناسب برای عزیزان خودتون بخرید و اونارو خوشحال کنید.اما قبل از اینکار باید بدونید که سوغاتی باکو چی هست واز کجا میتونیم تهیه کنیم.اینجا میخوایم با شما در مورد اینکه چی از باکو بخریم واسه عزیزامون صحبت کنیم.در ادامه همراه باکوهلدینگ باشید.

شهر باکو پایتخت کشور جمهوری آذربایجان سالها در استعمار شوروی بوده و برای همین چندی از وسایل و خوراکی های این شهر به روسیه شباهت داره .بیشتر سوغاتی هارو میتونید از مراکز خرید ، فروشگاه های شهری و دستفروش ها در شهر قدیمی ( ایچری شهیر ) تهیه کنید .

وقتی وارد یه فروشگاه میشید شاید اولین چیزی که ببینید این باشه .

تصویری از ماتیوشکا در سوغاتی باکوبه این عروسکهای خوشگل روسیه ای میگن ماتروشکا و نماد گرامیداشت مقام مادر و باروری هستش .قیمت ماتروشکا از ۳ منات شروع میشه و بستگی داره که چندتا عروسک تو در تو بخواید تهیه کنید .

دومین چیزی که هرجای شهر میتونید پیدا کنید این بشقابای خوشگل و لعابکاری شده با طرح های ملی آذری هستن.معمولا به عنوان آویز روی دیوار استفاده میشه و شایدم بخواید توی ویترین بذارید

تصویری از بشقاب های آذری
حالا نوبت میرسه به فندک های آذری.این فندک ها با نقوش آذری تزیین شده اند و برای سیگار ی ها بهترین سوغاتی اند همینو بگیرید براشون.

تصویری از فندک های آذری

مطالب مرتبط

تا حالا اسم کِلاقای رو شنیدید ؟به نظرتون چی میتونه باشه ؟

کلاقای یه مدل روسری هست که خانومای آذری سرشون میکنن البته توی نسل جدید زیاد دیده نمیشه.ولی برای ما که حجاب داریم میتونه جایگزین روسری ها باشه.طرح ها و رنگهای جذابی داره و قیمتش هم نسبت به جنس اش مناسبه

تصویری از کلاقای

رومیزی و روتختی های آذری با پارچه های طرمه و اطلس و ….. این پارچه ها به قدری خوشگلن که هرکسی دلش میخواد یدونه واسه خونش بگیره.میتونید به بازار صدرک برید و با پایینترین نرخ بخرید .

مجسمه ها و گوی ها در دست فروشی های شهر

یکی از بهترین سوغاتی باکو که میتونید بخرید،گوی با مجسمه های مختلف از جاذبه های توریستی شهر باکو هست.میتونید اینها رو به عنوان نماد باکو به دوستان خودتون هدیه بدید.همچنین میتونید ظروف و جنس های متنوع نیز از این محل خریداری کنید.

تصویری از دست فروش های باکوامیدواریم که در سفر به باکو و در تور باکو این مطلب  برای شما مفید واقع بشه.

موفق باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.