باغ وحش باکو

صفحه نخست وبلاگ باغ وحش باکو

باغ وحش باکو و جزئیات آن

در سفر به شهر باکو با جاذبه های توریستی فراوانی روبرو خواهید شد که ممکن است برای بازدید از آن ها زمان کافی نداشته باشید.اگر علاقه مند به حیوانات هستید میتوانید از باغ وحش باکو دیدن کنید.ما در این مطلب به معرفی این باغ وحش میپردازیم.در ادامه همراه باکوهلدینگ باشید.

[fvplayer src="http://videos.bakuholding.com/baku sights/baku zoo.mp4"]

باغ وحش باکو یک پارک باغ وحش دولتی در باکو است. این مجموعه قدیمی ترین باغ وحش در آذربایجان است و در سال ۱۹۲۸ افتتاح شده است.این باغ وحش متعلق به وزارت فرهنگ و گردشگری آذربایجان و شهرداری شهر باکو است.باغ وحش تاریخی باکو در سال ۱۹۲۸ در قلمرو یک پارک به نام لونچارسکی افتتاح شد (امروزه این پارک به نام نزامی نامگذاری شده است). در سال ۱۹۴۲، یک باغ وحش جدید به دلیل تخلیه باغ وحش روستوف تاسیس شد. مراسم افتتاحیه پس از جنگ بزرگ میهن پرستان برگزار شد.

تا سال ۱۹۵۸، پارک باغ وحش باکو نزدیک یک ایستگاه راه آهن در یک میدان کوچک، که بعدها به نام Ilich نامگذاری شد، قرار داشت.در سال ۱۹۵۸، باغ وحش به شهر بیل در حومه باکو نقل مکان کرد و تا اواسط دهه ۱۹۷۰ باقی ماند.ساخت و ساز جدید باغ وحش در نزدیکی یک ایستگاه راه آهن برای کودکان آغاز شد و براساس طرح برای آن اختصاص داده شد.باغ وحش در مجموع 10.5 هکتار است و در حدود 160 گونه حیوان در آن وجود دارد.این محل یکی از دیدنی های باکو است که تماشای  آن هم برای کودکان و هم بزرگسالان،جذاب خواهد بود.

اطلاعات بازدید از باغ وحش باکو

  • ساعت بازدید : ۱۰ الی ۱۹
  • مدت زمان پیشنهاد برای بازدید : ۴ ساعت
  • آدرس : Baku Zoo Address: Baku, Azerbaijan
  • هزینه بازدید : رایگان
  • مسیر دسترسی :Azerbaijan Diplomatic Academy Bus Station; Buses: 83, 199

امیدواریم که این مطلب در سفر به شهر باکو و در تور باکو برای شما مفید واقع شود.

موفق باشید.

منبع : بادساگروپ

ثبت دیدگاه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه