بهترین موزه ها و گالری های باکو

صفحه نخست مجله گردشگری باکو بهترین موزه ها و گالری های باکو

با بهترین موزه ها و گالری های باکو آشنا شوید!

پس زمینه فرهنگی آذربایجان بسیار غنی و متنوع است.این کشور تاریخ باورنکردنی در طول سال ها و برخی از امکانات فوق العاده مدرن، مرتبط با هنر و فرهنگ دارد.بهترین موزه ها و گالری های باکو ،مراحل مختلف و شاخه های مختلف محیط فرهنگی کشور آذربایجان را نشان می دهند. آنها شامل حکاکی سنگ های باستانی، هنر معاصر و … است که ما در این مقاله قصد داریم به معرفی آن ها بپردازیم.در ادامه همراه باکوهلدینگ باشید.

مرکز فرهنگی حیدر علی اف

مرکز فرهنگی حیدر علی اف یکی از برجسته ترین ساختمان های آذربایجان مدرن است.شعار این بنا می گویید که به آینده مدرن و با ارزش فکر کن و این شخصیت خود را به طور کامل نشان می دهد.این یک ساختمان ابتکاری و مربوط به آینده است.که در واقع تاریخ و فرهنگ آذربایجان را در داخل آن نگه می دارد.این مرکز جایی برای ارتقا و اجرای پروژه های مرتبط با میراث فرهنگی، آموزش، علم، بهداشت، ورزش و اقتصاد کشور است. همچنین موزه و نمایشگاه های متعدد را میزبانی می کند.

تصویری از مرکز فرهنگی حیدر علی افپارک ملی گوبوستان – هنر راک

Gobustan یک ذخایر خارق العاده ای است که در حدود ۴۰ کیلومتری مرکز باکو قرار دارد.این مکان به دلیل تعداد زیادی (بیش از ۶۰۰۰) سنگ های باستانی سنگی که در فاصله بین ۵۰۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ سال قرار دارند، در میراث جهانی یونسکو قرار دارد.پارک Gobsutan نیز به دلیل جلبک های گل و سنگ های گوناگون آن، که برای گردشگران تور باکو نیز موجود است، شناخته شده است.

تصویری از گوبوستان در کشور آذربایجانموزه فرش آذربایجان

خوب است بدانیم که در آذربایجان یک مکان مخصوص برای دیدن برخی از فرش ها وجود دارد.در واقع، هنر بافت فرش بخش قابل توجهی از میراث فرهنگی کشور است.موزه دارای مجموعه قابل توجهی از بیش از ۱۰،۰۰۰ مورد است که (علاوه بر فرش) نیز شامل جواهرات، فلز و هنر سرامیک می شود.موزه فرش آذربایجا واقعا در گشت شهری باکو ارزش یک بار دیدن را دارد.

تصویری از موزه فرش باکو در بهترین موزه ها و گالری های باکو موزه ادبیات نظامی

موزه نظامی در مرکز عالی باکو، در نزدیکی میدان فواره واقع شده است.هدف اصلی آن حفاظت از آثار باقیمانده در ارتباط با ادبیات و فرهنگ عظیم آذربایجان و همچنین انجام پژوهش و غنی سازی دانش موضوع است.این مکان زیبا و جذاب برای بازدید در باکو واقع شده است، اگر شما علاقه مند به تاریخ فرهنگی کشور هستید.

تصویری از موزه ادبیات نظامیموزه ملی هنر آذربایجان

این در حال حاضر بزرگترین موزه هنر آذربایجان است که در سال ۱۹۳۶ تاسیس شده است.اینجا مجموعه ی قابل توجهی از بیش از ۱۸،۰۰۰ قطعه از هنر را با ریشه های محلی، شرقی، روسیه و اروپا را نمایش می دهد.دوستداران زیبایی، تاریخ، یا هر دو آنها تضمین می شوند که از دیدن این ساختمان لذت خواهند برد.در واقع اینجا یکی از بهترین موزه ها و گالری های باکو  محسوب می شود.

تصویری از موزه ملی هنر آذربایجانموزه فرهنگی هنری آذربایجان

عجیب این است که مردم آذربایجان تقریبا به همان اندازه که فرش را دوست دارند موسیقی را نیز دوست دارند.این موزه میزبان نمایشگاه قابل توجهی از بیش از ۲۰،۰۰۰ آلات موسیقی محلی است.نه تنها این آلات را ندیده اید، بلکه احتمالا قادر نخواهید بود که نام آنها را نیز تلفظ کنید.

تصویری از موزه فرهنگی هنری آذربایجانکتاب مینیاتوری

اگر شما ایده “موزه کتاب مینیاتور” را عجیب بدانید، ما برای شما قضاوت نخواهیم کرد.بدیهی است که اکثر مردم این کار را انجام می دهند، زیرا این تنها نوعی در سراسر جهان است و دارای گواهی نامه ای از کتاب رکوردهای گینس است که ادعا می کند این بزرگترین مجموعه خصوصی مینیاتوری در جهان است.کوچکترین کتاب در موزه (و همچنین تا به حال در تاریخ جهان منتشر شده است) تنها ۲ میلی متر در ۲ میلی متر است و می تواند فقط با ذره بین ویژه خوانده شود.

تصویری از موزه کتاب مینیاتوری باکوکارگاه آموزشی علی شمسی

علی شمسی هنرمند مغناطیسی و لذت بخش، فیلسوف، مسافر و صاحب این گالری هنرمند در شهر قدیمی باکو است.این نه تنها مکان برای دوستداران هنر است – در واقع، هر کسی که متوقف می شود، به نوعی فضای رنگی و خلاقانه را پر می کند، پر از نقاشی های کوچک و نه چندان کوچک، تاسیسات و اشکال مختلف زیبایی را خواهد دید.

تصویری از کارگاه آموزشی علی شمسیامیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شود.همچنین در صورتیکه قصد دارید به شهر زیبای باکو سفر کنید،برای رزرو هتل در باکو و تور زمینی باکو با ما در تماس باشید.

ثبت دیدگاه

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه