بهترین زمان برای سفر به آذربایجان چه زمانی است؟ – باکوهلدینگ

بهترین زمان برای سفر به آذربایجان را بشناسید

آب و هوا و مناظر متنوع، سرزمین آتش را در هر زمانی تبدیل به یک مقصد سحر انگیز میکند. در این مقاله بهترین زمان برای سفر به آذربایجان و لذت بردن از کوچ پرندگان فصلی ، اسکی کردن در کوه های قفقاز و کسب تجربه های گردشگری را کشف خواهید کرد.در ادامه همراه باکوهلدینگ باشید.

ژانویه

هنگام کریسمس ، بیشتر توریست ها به جای آب و هوای سرد قفقاز ، راهی مناطق گرمتر میشنود، اما توریست های شجاعی که به قفقاز میروند ، یک عید سال نو ویژه را در باکو تجربه میکنند. خیابان های باکو با نور و رنگ تزیین شده ،خیابان هایی که مهمانی های بی پایانش در بارها ، هتل ها و رستوران ها، توریست ها را سرگرم میکند. جشن سال نو در دیگر مناطق کشور هم برگزار میشود اما باکو بهترینشان است. تا آخر ماه در پایتخت گردش کنید و  شهر را ببینید. تعطیلاتی در ۲۰ ژانویه برگزار میشود که یاد و خاطره ۱۳۰ نفر که توسط تانک های روسی در۲۰ ژانویه ۱۹۹۰ کشته شدند را گرامی میدارد.

تصویری از پارک شهیدلر باکو در بهترین زمان برای سفر به آذربایجان

میانگین دمای هوا در باکو :۲-۷ درجه سانتی گراد یا ۳۶ – ۴۴ درجه فارنهایت. ۶ روز بارانی و ۴روز برفی .

فوریه

زمستان های آذربایجان در کرانه های دریای خزر تا حدی ملایم ولی در نواحی داخلی سرد است. در نزدیکی کوهای قفقاز بارش باران طبیعی است. میتوانید به یکی از پاتوق های اسکی در شاه داغ یا طوفان داک بروید. توریست های کمتری در زمستان به آذربایجان سفر میکنند.

تصویری از پیست اسکی شاهداغ در زمستانمیانگین دمای هوا در شاه داگ -۲۰°C (-4°F). بیشتر از ۱۵ روز برفی

مارس

عید نوروز ، سال نو ایرانی ، در انتهای ماه مارس برگزار میشود . این جشن زرتشتی یک تعطیلات ملی در آدربایجان است که آمدن بهار را جشن میگیرد. مردم محلی با غذا ونوشیدنی میزبان مراسم ها و فستیوال ها هستند . در اواخر بهار توریست ها در تور باکو میتوانند این مراسم فرهنگی را تجربه کنند. با آغاز بهار برگ های سبز ، خیابان ها را مملو از رنگ میکند.

تصویری از نوازندگان آذری در باکو و تور باکو نوروزمیانگین دمای هوا در باکو : ۴-۱۰ درجه سانتی گراد یا ۳۹-۵۰ درجه فارنهایت.۵ روز بارانی .

آوریل

شکی شهری قدیمی با قدمتی ۲۰۰۰ ساله است که در دامنه های کوه های قفقاز قرار گرفته، با فرهنگ و تاریخی غنی در نزدیکی مرز گرجستان است.زمستان ها سرد و خشن اند، چون شکی در نزدیکی کوه واقع شده . باید در بهار به آنجا بروید تا تولد دوباره برگ ها و گل ها را تجربه کنید.

تصویری از یک کلیسا در شهر شکیمیانگین دمای هوا در شکی :۵-۱۹ درجه سانتی گراد یا ۴۱-۶۶ درجه فارنهایت. ۲ روز بارانی.

می

اگر در تعداد زیادی از خیابان ها و شهر های آذربایجان قدم بزنید، با کلمه ۲۸ می مواجه میشوید. این تاریخ روز جمهوری است که طی آن جمهوری دموکرات آذربایجان در سال ۱۹۱۸ خلق شد و تا سال ۱۹۲۰ یک کشور مستقل بود .منتظر جشن ها ، کاهش ساعات کاری مغازه ها و اختلال بلقوه در سفر باشید. باکو بهترین مکان در آذربایجان برای تجربه کردن جشن روز جمهوری است.

Republic Day celebrations in Azerbaijanمیانگین دما در باکو ۱۵-۲۲ درجه سانتی گراد یا ۵۹-۷۲ درجه فارنهایت . ۳روز بارانی.

ژوئن

تابستان های آذربایجان گرم است. یعنی دما در باکو گاهی تا ۴۰ درجه سانتی گراد یا ۱۰۴ درجه فارنهایت میرسد. گرما همراه با رطوبت دریای خزر است که در ماه ژوئن مکانی نه چندان راحت برای بازدید از مناظر پدید می آورد. بیشتر مردم باکو بعد از ظهر ها میخوابند و پس از آغاز شب سروکله شان پیدا میشود، درست در زمانی که دمای هوا قابل تحمل تر است . رفتن به یکی از سواحل و لانکارانlankaran در جنوب را در نظر داشته باشید.

مطالب مرتبط

تصویری از شهر باکو
میانگین دمای هوا در لانکاران :۲۸-۳۸ درجه سانتی گراد یا ۸۴-۹۳ درجه فارنهایت. ۱ روز بارانی.

جولای

در حالی که تابستان در مناطق پست ممکن است گرم باشد، درمناطق کوهستانی میتوانید آب و هوایی دلپذیر را تجربه کنید که بهترین زمان برای کوهنوردی است. به سمت شکی یا قوبا quba بروید و آب و هوای دلچسب تری را شاهد باشید. به همین دلیل جولای بهترین زمان برای کوهنوردی در کوه های قفقاز است. برف کوه های خینالیق فقط در جولای آب میشود ، در نواحی کوهستانی دمای هوای نزدیک به ۸۶ -۹۵ درجه فارنهایت میرسد.

تصویری از کوه های خینالیق آذربایجانمیانگین دما در نالیک :۱۰-۲۰ درجه سانتی گراد یا ۵۰-۶۸ درجه فانهایت.۶ روز بارانی.

آگوست

بازدید از باکو در تابستان برای کسانی که هوای گرم آزارشان نمیدهد مسئله ای نیست. مردم محلی به سمت سواحل ابشرون میروند . باد های شدید بر فراز دریای خزر میوزند که آب و هوا را تا حدی خنک میکنند . برای فرار از گرمای ساحلی به سمت شهر قوبا بروید .این شهر کوچک و فرهنگی که در دامنه کوه های قفقاز قرار گرفته ، در تاریخ و سنت این کشور گرامی داشته شده. از تنها اسکان تمام یهودی در دنیا گرفته تا دهکده های کوهستانی قدیمی و تنوع زبان هایش ، قوبا یک مکان اغوا کننده در تابستان آذربایجان است.

میانگین دمای هوا در قوبا : ۱۸-۲۸ درجه سانتی گراد یا ۶۴-۸۲ درجه فارنهایت است. ۱ روز بارانی.

سپتامبر

دریاچه گوی گول در نزدیکی شهر گنجه ، درمرکز آذربایجان ، جزء زیباترین مکان های کشور است. با رنگ های آبی و جنگل های مجاورش ، این دریاچه کوهستانی سالانه توریست های زیادی را به خود جذب میکند. بازدید از این دریاچه در یک سفر روزانه به گنجه یک فعالیت عادی است. یکی از بهترین زمان ها برای دیدن این دریاچه اواخر تابستان است.

تصویری از شبه جزیره آبشرون

 

میانگین دمای هوا در گوی گول : ۷-۱۸ درجه سانتی گراد یا ۴۵-۶۵ درجه فارنهایت . ۶ روز بارانی.

اکتبر

تغییر آب و هوا از تابستان به پاییز ناگهانی است. در اکتبر ابرها بر فراز باکو در حرکت اند و در پایتخت باران ریز میبارد. دمای هوا از ۲۵ ام ماه در تغییر است و غروب ها سرد تر میشود . آنگونه که مردم محلی میگویند اکتبر بهترین زمان برای سفر به آذربایجان است یعنی بعد از گرمای تابستان و قبل از آغاز زمستان . دیدن مناظر طبیعی در باکو ، بازدید از آتشگاه ، یانارداغ یا همان کوه های سوزان باکو و پارک ملی گوبوستان دلپذیر است . رفتن به کوهستان ها و کوهنوردی در کوه های قفقاز فکر خوبی است. جشن روز استقلال ۱۸ اکتبر در سرتاسر کشور برگزار میشود.

تصویری از آتشگاه باکومیانگین دمای هوا در باکو ۱۴-۲۰°C (57-68°F). 6 روز بارانی.

نوامبر

عده کمی در انتهای سال که دمای هوا کاهش میابد به آذربایجان سفر میکنند. اما آنهایی که عاشق زندگی در فضا های باز و وحشی هستند جذب کوچ پرندگان میشوند . آماتورها و پرنده شناسان حرفه ای میتوانند در تمام اوقات سال در پارک های ملی شاهد تنوع پرندگان در آذربایجان باشند. همچنان که پاییز به سمت زمستان میرود، پرندگانی لی که از زمستان سخت روسیه فرار میکنند، تماشای این منظره را لذت بخش میکند. بسیاری از پارک های ملی در طول سواحل قرار گرفته اند .

میانگین دما در سواحل جنوبی ٖآذربایجان: ۷-۱۴ درجه سانتی گراد یا ۴۵-۵۷ درجه فارنهایت . ۴-۱۰ روز بارانی.

دسامبر

با اینکه اغلب مردم آذربایجان مسلمان اند ، محلی ها در سراسر کشور از جشن های مسیحی استقبال میکنند . از بازار های کریسمس گرفته تا شب های رنگین در بار ها و رستوران ها . توریست ها میتوانند حس کنند در یک فستیوال به سر میبرند.

تصویری از جشن کریسمس در باکومیانگین دما در باکو : ۵-۱۰ درجه سانتی گراد یا ۴۱-۵۰ درجه فارنهایت . ۶ روز بارانی ۳ روز برفی .

پیشنهاد میدهیم در تور هوایی یا تور زمینی باکو از  مطلب بهترین زمان برای سفر به آذربایجان استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.