ثبت شرکت در باکو

شاید شما هم در فکر مهاجرت به باکو یا ثبت شرکت در باکو و کشور آذربایجان باشید.اما قبل از این که به سراغ هر موسسه،شخص یا هر شرکتی که به ظاهر در حال تبلیغ ثبت شرکت و اخذ اقامت آذربایجان است بروید،به شما پیشنهاد میدهیم این نوشته یا مقاله را تا آخر مطالعه کنید.بهتر است اطلاعاتی در این مورد داشته باشید که آیا ثبت شرکت در باکو کار آسانی است؟ – برای ثبت شرکت در باکو چقدر هزینه لازم است و چند روز طول میکشد که شرکت شما افتتاح شود؟

آیا برای ثبت شرکت در باکو،به استخدام کارمند نیاز دارید و شرایط پرداخت مالیات در کشور آذربایجان به چه شکل است؟ – این سوالاتی است که پیشنهاد میدهیم حتما در این نوشته از آن مطلع باشید.در اداه همراه باکوهلدینگ باشید.

شرایط ثبت شرکت در باکو

همانطور که میدانید،معمولا تمامی شرکت هایی که در باکو جهت اخذ اقامت آذربایجان ثبت میشوند،شرکت هایی با مسئولت محدود یا اصطلاحا MMC هستند.نظام نامه یا اساسنامه ی این شرکت ها به این شکل است که در قالب شرکتی که افتتاح میکنید،میتوانید هر نوع فعالیت قانونی را انجام دهید اما نوع فعالیت یا فعالیت های خود را باید در نظام نامه درج کنید تا فعالیت تجاری،خدماتی،بازرگانی و … که شما انجام میدهید،کاملا قانونی باشد و مزاحمتی برای شما ایجاد نشود.همچنین شما باید یک نام مرتبط با کسب و کار خود انتخاب کنید.ثبت شرکت در آذربایجان حدود ۱۰ روز زمان نیاز دارد.

بنر ثبت شرکت در باکو و اخذ اقامت آذربایجان

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

 • وکالت نامه
 • تصویر رنگی از صفحه ی اول پاسپورت

توجه داشته باشید که ثبت شرکت در باکو،کار چندان پیچیده و سختی نیست و بین ۲ تا ۱۰ روز پس از ارائه اسناد شخص افتتاح کننده،مدارک شرکت حاضر خواهد بود.اما اگر قصد داشته باشید پس از افتتاح شرکت،نسبت به اخذ اقامت آذربایجان اقدام کنید،باید چند مرحله را پشت سر بگذارید که کار چندان آسانی نیست.

اقامت آذربایجان با ثبت شرکت

۱.اجاره خانه یا آپارتمان در باکو

یکی از مهمترین بخش هایی است که باید انجام دهید.در واقع اگر قصد دارید مراحل اخذ کارت اقامت آذربایجان برای شما به خوبی پیش برود،باید یک خانه یا آپارتمان پیدا کنید که دارای سند رسمی باشد.توجه داشته باشید که در هنگام اجاره آپارتمان در باکو،باید با صاحب آپارتمان طی کنید و از او بخواهید که به همراه شما برای تائید و تصدیق سند آپارتمان و دادن رضایت نامه مبنی بر اینکه شما در شهر باکو و در آپارتمان او اقامت دارید،به ناتاروس (جایی برای ثبت قرار داد رسمی در کشور آذربایجان) بیاید.

پس از این کار باید با پرداخت هزینه کارمزد ناتاروس،تائیدیه و رضایتنامه به همراه کارت شناسایی صاحب خانه (تصدیق شده) را جهت ارائه به میگراسیا (مرکز مهاجرت آذربایجان) آماده داشته باشید.پس اولین مدارک در کنار مدارک ثبت شرکت در باکو، برای اخذ اقامت آذربایجان به شرح زیر است :

 • کپی برابر اصل کارت شناسایی صاحب خانه
 • کپی برابر اصل سند آپارتمانی که اجاره کرده اید.
 • رضایتنامه ی صاحب خانه برای اینکه در آپارتمان او اقامت دارید.(رسمی)

۲.اجاره دفتر یا آفیس در باکو : برای اعطای اقامت آذربایجان به شما،یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید،اجاره دفتر یا محلی برای فعالیت شرکت شما است.پس از این کار،شما باید آدرس محل کار خود را همراه مدارک دیگر،به میگراسیا تحویل دهید و آن ها برای بازدید از محل کار شما،حضور خواهند یافت تا به صورت فیزیکی فعالیت شما را رصد کرده و کارت اقامت موقت برای شما صادر کنند.

۳.آزمایش خون

برای اینکه مسئولان کشور آذربایجان مطمئن شوند که شخص تقاضا دهنده سالم است،باید نسبت به آزمایش خون اقدام کنید و نتیجه ی آن را در کنار دیگر مدارک همراه داشته باشید.

۴.مدارک شرکت ثبت شده در آذربایجان

نکاتی در مورد این روش

 1. راحت ترین نوع اخذ اقامت است.
 2. اسناد و مدارک مالی باید شفاف باشد.
 3. اولین کارت اقامت موقت شما حداقل ۳ ماهه میباشد.
 4. پس از شروع فعالیت باید هر ۳ ماه یکبار مالیات پرداخت کنید.
 5. به ازای هر کارمندی که دارید باید ۲۵% از حقوق پایه مالیات پرداخت کنید.
 6. در صورتیکه به صورت شفاف و قانونی فعالیت داشته باشید،مشکلی بابت تمدید اقامت نخواهید داشت.

اقامت آذربایجان با خرید ملک

یکی از راه های دیگری که غیر از ثبت شرکت در باکو برای اخذ اقامت میتوانید انجام دهید،خرید ملک یا آپارتمان در باکو است.اما این روش نیز،مسیر خود را دارد.بهتر است اگر قصد خرید ملک در آذربایجان برای اخذ اقامت را دارید،به نکات زیر توجه کنید :

 • ارزش ملک شما باید حداقل ۱۰۰ هزار منات باشد.
 • پس از خرید ملک شما تنها صاحب بنای خریداری شده هستید و طبق قانون کشور آذربایجان،خاک آن بنا فروختنی نیست و به نام دولت است.
 • با خرید ملک در باکو یا آذربایجان،در ابتدا به شما اقامت یکساله میدهند و پس از گذشت ۳ سال از (۳ تا اقامت ۱ ساله)،باید در یک امتحان شرکت کنید و در صورت قبولی در آن،اقامت دائمی به شما اعظا میشود.

اقامت از طریق ازدواج

در صورتیکه فردی (زن یا مرد) با یک طرف آذری ازدواج کند،به او اقامت داده میشود.مانند نمونه ی خرید ملک،در این مورد نیز به شما اقمات یک ساله و پس از امتحان اقامت ۵ ساله یا دائمی داده میشود.

اقامت از طریق کارفرما

اگر تخصص دارید و از طرف یک شرکت در کشور آذربایجان برای شما دعوتنامه کاری ارسال شده است،با طی کردن مراحل در کنار دعوتنامه خود،میتوانید نسبت به اخذ اقامت آذربایجان اقدام کنید و …

اگرچه نمونه ای دیگری از روش های اخذ اقامت در این کشور وجود دارد،اما اینها نمونه های معروفی است که میتوان از آن بهره برد.همچنین برای اخذ اقامت در آذربایجان،بهترین مسیر،اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در باکو و آذربایجان است که به راحتی صورت میگیرد.لازم به ذکر است که ما به عنوان کارگزار رسمی و ثبت شده در شهر باکو و کشور آذربایجان،در حال حاضر خدمات ثبت شرکت در باکو را انجام میدهیم و در صورت وجود هرگونه سوال،با ما در تماس باشید.


راستی اگر قصد دارید به شهر باکو سفر کنید،شما میتوانید برای رزرو تور زمینی باکو،ویزای آذربایجان،رزرو هتل در باکو و سایر خدمات با ما در تماس باشید.ما به عنوان کارگزار باکو در تلاش هستیم تا بهترین خدمات را برای شما مهیا سازیم.

به امید دیدار شما عزیزان در شهر زیبای باکو ….

ثبت دیدگاه

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه