برج های شعله باکو،نمایشی پر زرق و برق و یا نشان فرهنگی

صفحه نخست وبلاگ برج های شعله باکو،نمایشی پر زرق و برق و یا نشان فرهنگی

با برج های شعله باکو بیشتر آشنا شوید

یکی از مشهورترین جاذبه های توریستی باکو،برج های شعله باکو است که تقریبا از هر جای باکو میتوان آن را مشاهده کرد.اگر قصد با تور زمینی باکو یا تور هوایی باکو یا به هر نحو دیگیری به این شهر سفر میکنید،مسلما برای شما جالب خواهد بود که با برج های شعله باکو آشنا شوید.به همین منظور ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد آن توضیحاتی ارائه دهیم.در ادامه همراه باکوهلدینگ باشید.

تصویری از برج های شعله باکوما در دنیایی زندگی می‌کنیم که شما می توانید کریسمس را در چین جشن بگیرید و یا عروس و دامادهایی را در ژاپن ببینید که لباس های سنتی سفید و سیاه غربی به تن می‌کنن و مردمی که در بغداد مایکل جکسون گوش می‌دهند.می‌توانید خصوصیات مشترک زیادی در بین اقشار و ملت های مختلف پیدا کنید که حتی پنجاه سال پیش غیرممکن به نظر می رسید.

یکی از خصوصیاتی که به نظر مضر می‌رسد این است که این خصوصیات مشترک باعث میشود دنیا به مکان کسالت آوری تبدیل شود. در تمامی کلاب های شبانه سراسر دنیا از یک بار کوچک در پرو گرفته تا کلاب های پر زرق و برق هالیوود شما می توانید موزیک های پاپ جدید را بشنوید. از طرف دیگر تبادلات فرهنگی در هیچ زمانی مثل این روزها زیاد نبوده مخصوصاً که به اشتراک گذاری این روزها در عصر دیجیتال به طرز فوق‌العاده سریع شده است.قبلاً هرگز چنین انقلابی به سوی همسان سازی در دنیا وجود نداشت.

برای مثال آسمان خراش ها را در نظر بگیرید. البته که تعدادی از آنها متفاوت به نظر می‌رسند. اما اگر قرار باشد شما یک سازه بلند در یک زمین استاندارد شهری، که احتمالا مربع شکل است طراحی کنید احتمال زیاد نتیجه‌ی کار یک ساختمان بزرگ و بی روح و مستطیل شکل خواهد بود.مگر اینکه شما کشور آذربایجان باشید، جایی که ترکیبی از ثروت هنگفت نفتی و میل به نشان دادن خود در عرصه جهانی را همزمان داشته باشید. آن زمان می‌توانید به چنین چیزی دست پیدا کنید.

برجهای شعله باکو و شکوه خیره کننده شان.

این برج های حدود ۱۸۰ متری در سال ۲۰۱۲ و با هزینه ۳۵۰ میلیون دلار برافراشته شده اند تا نماد درخشانی برای شهر تازه بازسازی شده باکو باشند و از دور مانند ماشین اسپرت جدیدی که به جای پارکینگ جلوی خانه پارک شده باشد می‌درخشند.احتمالا موقعیت آنها در باکو ناخواسته نبوده است. ساختن آنها بر روی تپه که از تمام شهر مشخص باشد و در انتهای بلوار کنار دریا که شهروندان باکو همیشه در آن به تفریح مشغولند قطعاً اتفاقی نیست. زمانی که شما می خواهید افتخارات خود را به رخ کسی بکشید چنین جایی را انتخاب میکنید.

تصویری از برج های شعله باکو در روزساخت این برج‌ها معترضانی را هم به همراه داشت.خیلی از افراد معتقدند این برج ها بسیار عجیب و غریب هستند و فقط برای خریدن نگاه مردم ساخته شدنددر واقع برای این که همه مردم بفهمند که ۳۵۰ میلیون دلار خرج برداشت تا در این مکان ساخته شود.البته بیراه هم نیست چون در واقع نمی توانید متوجه آن نشوید!ولی در دفاع از این برج‌ها باید گفت: زندگی باید جذاب و زیبا باشد و به همان اندازه که شما ممکن است احساس کنید چنین بناهایی فقط برای زرق و برق بخشیدن به شهر ساخته شده اند اما نمی توانید بگویید که این برج ها هم مثل همه ساختمان های مستطیلی و تکراری دیگر هستند.

تصویری از برج های شعله باکو و بلوار باکوشیشه‌ای؟ بله برج های شعله باکو شیشه ای هستند اما حالت سوسو زدن روی این شیشه ها چیزی نیست که شما قبلاً دیده باشید و همچنین کاملاً با فرهنگ این شهر مرتبط است.اگرچه شعله ای بر روی پرچم آذربایجان وجود ندارد اما نشان ملی این کشور شامل شعله هم میشود و آتش برای قرن ها نشان ملی آن ها بوده است. حتی نام آذربایجان تقریباً به معنی سرزمین آتش است. با وجود تمام چاه های گاز و آتشفشان های این کشور کاملا منطقی به نظر می رسد که معماران و طراحان این برج ها اسم شعله را برایشان انتخاب کردند.

برجهای شعله و بلوار باکو در یک روز بارانیحفظ طراحی های سنتی در بناهای کوچکتر راحت تر است. وقتی ساختمانی با تعداد طبقات کم می سازید انتخاب مصالح، طراحی و دکوراسیون بسیار راحت تر است. وقتی می خواهید ساختمان بلند تری بسازید ترجیح می‌دهید مستطیلی از جنس بتن و فولاد بسازید. چون این ساختار مناسب است و نباید نگران فروریختن ساختمان باشید و هزینه زیادی هم بابت طراحی پرداخت نمیکنید.در آذربایجان هم چند ساختمان زیبا مانند برج های شعله باکو می توانید پیدا کنید. ساختمان‌هایی شبیه به لاس وگاس در آمریکا و یا هر شهر بزرگ دیگر در هر کجای دنیا. برخی از این ساختمان ها زیبا به نظر می‌رسند اما لزوما احساس بودن در آذربایجان را به شما منتقل نمی کنند.

برج های شعله باکو و کاخ شیروانشاهانبرج های شعله باکو عنصری برجسته از فرهنگ و تاریخ آذربایجان را در بر گرفته است و طراحان این بنا تمامی این سمبل های اجتماعی و فرهنگی را در محیط شهر برپا کرده اند. یک بنای فوق العاده ساخته شده توسط یکی از نوابغ معماری تایوان. بی شک این بنا به همان جایی که ساخته شده است تعلق دارد یعنی شرق آسیا. به جز اینکه برج ۱۰۱ یکی از بلندترین برج های سراسر جهان است برای طراحی آن به یک عنصر فرهنگی توجه ویژه ای شده است. شما با یک نگاه متوجه بافت پاگودا مانند آن می‌شوید و با این شکل هیچ وقت نمی توان آن را با یک ساختمان آلمانی اشتباه گرفت.

برج های شعله و برج تلویزیون باکواگرچه این برج زرق و برق کمتری دارد ولی همین موضوع برای برج‌های شعله باکو نیز صدق می‌کند. البته باید از پیش بدانید که آذربایجان به معنی سرزمین آتش است تا بتوانید مربوط بودن این بنا را به آذربایجان درک کنید. این فقط یک برج برای نشان دادن ثروت نیست بلکه قصد دارد فرهنگ این کشور را به نمایش بگذارد. اگر هنوز معماری می تواند جادوی هویت ملی خودش را داشته باشد پس بقیه جنبه‌های زندگی در هر کشوری میتواند خاص باشد.

شهر قدیمی باکو و برج های شعله باکوفرهنگ هر ملت اشتیاق خاصی برای نگه داشتن جایگاه خود در میان شهرها دارد. البته که همه در همه جای دنیا پیتزا دوست دارند. اما چیزی به ما میفهماند قرار نیست ما در دنیایی که همه چیز و همه جا شبیه به یکدیگر است و شاید حس محبوس شدن به ما القا کند، زندگی کنیم.مطمئنا تا حدودی شهر ها و ساختمانها شبیه به یکدیگر خواهند بود اما بنا های خاصی مانند برج های شعله باکو به ما یادآوری می‌کنند که هنوز هم چیزهای متفاوتی در دنیا برای ساختن باقی مانده است. فقط باید کمی خلاق باشیم.

تصویری از برج های شعله باکو در شبپس لطفاً دفعه بعدی که قرار است بنای ماندگاری طراحی کنید مانند کسانی فکر کنید که باغ های معلق بابل یا تاج محل و یا برج ایفل را ساختند. مردم از دیدن چنین شاهکاری بیشتر خوشحال می شوند.

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.همچنین در صوتیکه قصد داریم به کشور آذربایجان و شهر زیبای باکو سفر کنید،برای رزرو هتل در باکو و تور باکو با ما در تماس باشید.

موفق باشید.

ثبت دیدگاه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه