مرکز فرهنگی حیدر علی اف

صفحه نخست وبلاگ مرکز فرهنگی حیدر علی اف

مرکز فرهنگی حیدر علی اف را بیشتر بشناسیم!

مرکز حیدر علی اف به عنوان یکی از جاذبه های اصلی توریستی در شهر باکو محسوب می شود و همچنین نماد آذربایجان مدرن و مدرن باکو است.Zaha Hadid، طراح این بنای زیبا است.معمار شناخته شده در سراسر جهان که موفق شد با طراحی این بنای بینظیر برنده جایزه معماری معتبر Pritzker Architecture و طراحی سال  شود. شکل کلی مرکز فرهنگی حیدر علی اف مشابه یک موج در حال صعود به سمت آسمان است.ما در این مطلب قصد داریم تا در مورد مرکز فرهنگی حیدر علی اف بیشتر توضیح دهیم.در ادامه همراه باکوهلدینگ باشید.

اگر میخواهید لحظات به یاد ماندنی را برای خود در شهر باکو ثبت کنید، پیشنهاد میدهیم با اخذ ویزای آذربایجان در تور باکو از مرکز فرهنگی حیدر علی اف دیدن کنید.. شما می توانید بلیط عمومی را با قیمت 12 منات تهیه کنید. این بلیط شامل بازدید از موزه حیدر علی اف و نمایشگاه "گنجینه آذربایجان" میشود. شما همچنین می توانید بلیط را از طریق وب سایت رسمی مرکز حیدر علی اف دریافت کنید. از طرف دیگر شما می توانید بلیط های نمایشگاه را به صورت جداگانه خریداری کنید. در زیر فهرستی از نمایشگاه ها را قرار داده ایم.

موزه مرکز فرهنگی حیدر علی اف

تصویری از موزه مرکز فرهنگی حیدر علی افاین موزه اطلاعات مربوط به زندگی و فعالیت های رهبر ملی آذربایجان را ارائه می دهد. این بخش از بنا،درگیر مطالعات، ترویج و حفاظت میراث حیدر علی اف میباشد. این موزه تاریخ آذربایجان و مراحل مختلف زندگی و کار حیدر علی اف را شرح می دهد.هزینه بازدید از این موزه 5 منات است.

نمایشگاه تاریخ مرکز فرهنگی حیدر علی اف

تصویری از نمایشگاه مرکز فرهنگی حیدر علی افاین سالن نمایشگاه میراث فرهنگی و تاریخ آذربایجان را نشان می دهد.یکی از مهمترین ویژگی های این نمایشگاه این است که در آن تمام دوره های تاریخ آذربایجان و نمایش آیتم های مربوط به مناطق مختلف فرهنگ آذربایجان را توصیف می کند. به عنوان مثال، نمونه های منحصر به فرد صنایع باستانی، به ویژه مدرسه بافندگی آذربایجان را در این نمایشگاه میتوانید ببینید.هزینه بازدید از این بنا 5 منات است.

نمایشگاه ماشین مرکز فرهنگی حیدر علی اف

تصویری از نمایشگاه ماشین مرکز فرنگی حیدر علی افاگر شما علاقه مندان ماشین های نادر هستید، این نمایشگاه  می تواند منطقه مورد علاقه شما باشد، زیرا مدل های ماشین های کمیاب تولید شده در کشورهای مختلف از اواخر قرن نوزدهم تا دهه 60 نشان داده می شود.این نمایشگاه در جمعه ها، شنبه ها و یکشنبه ها باز است و هزینه بازدید از آن 10 منات است.

سالن نمایش آثار هنری RICHARD DEACON

تصویری از آثار موجود در نمایشگاه آثار هنری در مرکز فرهنگی حیدر علی افاین سالن هنرهای نمایشی هنرمند مشهور بریتانیایی ریچارد دیکون را که شامل 39 کار هنری است نمایش میدهد. این نمایشگاه آثار هنری آثار مونوکال و نازک ساخته شده از چوب، فلز، سرامیک و همچنین نمونه های آلی و ساختارهای دقیق را ارائه می دهد.هزینه بازدید 5 منات است.

نمایشگاه دریاهای مختلف

تصویری از آثار موجود در نمایشگاه دریاهای مختلف مرکز فرهنگی حیدر علی افدریاهای مختلف یکی از نمایشگاه های جهانی است که  آثار و نقاشی های هنرمندان مشهور مانند لتونی، الکسیم نووموف، کریستاپس زرینس و آندریس ویتولینز را به نمایش می گذارد.هزینه بازدید از این نمایشگاه 5 منات است.

چطور به مرکز فرهنگی حیدر علی اف برویم؟

اگر قصد دارید از این بنا بازدید کنید،میتوانید به ایستگاه مترو Nariman Narimanov بروید و از آنجا حدود 10 تا 15 دقیقه پیاده روی خواهید داشت.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شود.

منبع : ویزاتک

ثبت دیدگاه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه