هزینه های سفر به آذربایجان چیست؟ – باکوهلدینگ

هزینه های سفر به آذربایجان و روش مدیریت آن

چند سال پیش بود که آذربایجان در آستانه تبدیل شدن به شهری مانند دبی بود تا اینکه قیمت نفت در سال ۲۰۱۴ کاهش یافت که باعث شد آذربایجان از یک کشور گران قیمت تبدیل به کشوری با هزینه های به صرفه شود. به خواندن ادامه دهید تا متوجه شوید در سال ۲۰۱۸ هزینه های سفر به آذربایجان چقدر میشود و چطور میتوان با تور باکو سفری مقرون به صرفه به این کشور زیبا داشته باشیم.در ادامه همراه باکوهلدینگ باشید.

قبل از سفر

در مقایسه با مقاصد دیگر، پرواز های کمتری به آذربایجان صورت میگیرد. اغلب ملیت ها باید درخواست e-visa یا ویزای الکترونیک آذربایجان هم داشته باشند که برای هر شخص حدود ۲۵ دلار است. هردو باهم ممکن است هزینه های اولیه تان را کمی افزایش دهد. عده ای هم با هزینه کمتر توسط اتوبوس از گرجستان که در شمال واقع شده و از ایران که جنوب آذربایجان است به صورت تور زمینی باکو وارد آذربایجان میشوند. مرز بین آذربایجان و ارمنستان نزدیک است.

چند روز در آذربایجان

طی تعطیلات، توریست ها اوقاتشان را در باکو میگذرانند.حداقل چند روز در پایتخت میمانند تا از مناظر زیبا ،آتشگاه، کوه های سوزان Yanar dog، و پارک ملی Gobustan بازدید کنند. بسته به تمایلات شما، باکو یک مکان زیبا است که با هر بودجه ای که سفر میکنید، انواع تجربه هارا در اختیار شما قرار میدهد.

امکانات آسایشی

باید انتظار داشته باشید که به ازای هر شب حداقل ده دلار برای یک اتاق در یک هتل تا چند صد دلار در هتل های پنج ستاره باکو بپردازید. اغلب آنها در مرکز شهر نزدیک Icheri Sheher جمع شده اند.باکو انواع امکانات آسایشی را در اختیار شما قرار میدهد. مقاصد دیگر در این زمینه محدود ترند و ممکن است به راحتی پیدا نشوند. دهکده های کوچک اغلب مهمان خانه دارند که قیمتشان بین ۲۰ تا ۴۰ دلار برای هر شب متفاوت است. هزینه های کلی میتواند غذا را هم در بر بگیرد.

غذا ها و نوشیدنی ها

بیرون غذا خوردن در هر روز برای هر شخص بیشتر از دو برابر هزینه در بر خواهد داشت. برای خوردن یک غذای محلی به سمت یک رستوران محلی بروید و کمتر از ده دلار برای یک وعده غذای دلچسب و یک نوشیدنی بپردازید. رستوران ها در خیابان نظامی و نزدیک میدان فواره (fountain square ) بهای بیشتری دارند. گردشگران مقتصد میتوانند در روز از سوپرمارکت ها با کمتر از ۵ دلار غذا خریداری کنند.حتی میتوانید به دنبال مغازه های فروش دونر کباب باشید،شما میتوانید با پرداخت ۲ تا ۳ منات از خوردن دونر کباب لذت ببرید.تصویری از غذا و نوشیدنی در شهر باکو

غذا و نوشیدنی در باقی بخش های آذربایجان کمتر از باکو هستند. یک وعده غذا و نوشیدنی در شهر گنجه، دومین شهر، ممکن است ۳۰ درصد کمتر از پایتخت شود. خرید میوه و سبزیجات تازه هم بسیار کمتر خواهد بود. توریست ها باید انتظار داشته باشد هر روز بین ۱۰ تا ۲۰ دلار برای غذا و نوشیدنی ( مثل یک آبجو) خرج کنند.

مطالب مرتبط

حمل و نقل

گشتن در باکو بسیار ارزان است. هم مترو و هم اتوبوس تنها ۰.۲۰ منات معادل ۰.۱۲ دلار هزینه دارد. یک سفر کوتاه یک طرفه، از فرودگاه بین المللی حیدر علی اف تا مرکز شهر باکو تقریبا ۱.۵۰ منات معادل ۰.۹۰ دلار میشود.استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی مثل murshrutkas یا همان مینی بوس ها و قطار ها به صرفه است. هزینه شما از یک مقصد به مقصدی دیگر ۸ دلار میشود. مسافت های کوتاه ممکن است فقط ۲ دلار شوند.

اماکن دیدنی

ورود به بسیاری از اماکن مثل موزه ها، برج دختر و قصر شیروانشاهان معمولا ۱۰ منات یا۵.۹۰ دلار تمام میشود. استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی برای رفتن به آتشگاه و کوه های یانار داغ روزانه کمتر از ده دلار میشود. تورهای شخصی تا ۷۰ دلار از باکو تا گوبوستان گران ترند.برای صرفه جویی در هزینه های سفر به آذربایجان این موضوع را در نظر داشته باشید.

تصویری از آتشگاه باکودر مجموع گردشگران با بودجه کم میتوانند خیلی راحت با ۳۰ دلار به ازای هر روز ، در باکو سفر کنند، البته بدون در نظر گرفتن هزینه هواپیما و ویزا. آنهایی که به دنبال یک تجربه متوسط اند، ممکن است روزانه بین ۶۰ تا ۱۰۰ دلار بپردازند.کوه های قفقاز مناظری خیره کننده دارند. دوست داران فرهنگ باید در جریان باشند که تعداد موزه های کمی خارج از باکو وجود دارند. میتوانید یک راننده استخدام کنید و یا از وسایل نقلیه خودتان استفاده کنید تا از تعطیلاتتان نهایت استفاده را ببرید.

یک هفته در آذربایجان

تعطیلات طولانی تر در آذربایجان اغلب شامل بازدید از دیگر قسمت های کشور مثل Quba , Sheiki و گنجه میشود. بسته به سفرتان و اینکه چقدر زمان برای هر کدام صرف میکنید، مجموع هزینه های روزانه برابر میشود با قیمت یک سفر کوتاه.

در مجموع کسانی که برنامه ریزی میکنند تا دو هفته در آذربایجان بمانند، متوجه میشوند که هزینه های سفر به آذربایجان روزانه تا ۳۰ درصد افزایش یا کاهش میابد. اگر بیشتر بازدیدتان از شهر های کوچک و دهکده هاست، هزینه هایتان کاهش پیدا میکند. اما اگر به دنبال یک سفر سریع در باکو هستید ممکن است هزینه های روزانه تان دو یا سه برابر شود البته درصورتی که برای بازدید از شهر راننده استخدام کنید. هزینه های یک سفر دو هفته ای در آذربایجان، برای یک توریست با بودجه متوسط، با در نظر گرفتن هزینه هواپیما و ویزا، بین۶۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار برآورد میشود.

از ویزای سی روزه تان نهایت استفاده را ببرید.

ای ویزا تا ۳۰ روز معتبر است، پس چرا از آن نهایت استفاده را نبرید. کسانی که یک ماه را در آذربایجان میگذرانند، باید انتظار داشته باشند ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار بپردازند. هرچقدر سفرتان طولانی تر باشد، متوسط هزینه های روزانه تان کاهش میابد.

هزینه های سفر به آذربایجان چقدر است؟

گردشگران صرفه جو گر و گردشگرانی که همیشه کوله پشتی شان روی دوششان است، اغلب گذراندن تعطیلات در آذربایجان را به صرفه میابند. در مقایسه با بقیه کشور های اروپا، هزینه کلی تقریبا نصف میشود. اما اگر برای بازدید از جاذبه های دور افتاده راننده شخصی استخدام کنید، هزینه های روزانه به شدت افزایش میابد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.