هشدار مسکو به باکو در مورد شهروندانش

صفحه نخست وبلاگ هشدار مسکو به باکو در مورد شهروندانش

مسکو - وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه به خبرگزاری روسی ریا نووستی، به نقل از سفارت آذربایجان در مسکو، در مورد موارد تبعیض و بدرفتاری علیه شهروندان روسیه براساس قومیت خود، هشدار داده است.این یادداشت هشدارهای کلامی ارائه شده توسط ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه است.روز جمعه به باکو هشدار داد که اقدامات تبعیض آمیز علیه شهروندان روسیه را در مرز خود متوقف کند و ورود آنها به آذربایجان را ممنوع نکند.

تصویری از ماریا زاخاروا در هشدار مسکو به باکویک منبع دیپلماتیک از یادداشت به سفارت آذربایجان به خبرگزاری «ریا نووستی» تایید کرد که : "در طول سال گذشته ما حداقل 16 مورد را مطلع شده ایم که شهروندان روسیه به علت قومیتشان وارد کشور شده اند. این شهروندان مجبور شدند منتظر بمانند و بعدا بدون هیچ گونه توضیحی به روسیه فرستاده شوند. »زاکاروا روز جمعه به خبرنگاران گفت.

سخنگو افزود که تبعید شهروندان روسیه از آذربایجان به دلیل قومیت آنها، نقض گسترده حقوق این افراد بود. زاخارووا گفت: "من گزارش های بسیاری در مورد این را دیدم، از جمله در رسانه های اجتماعی."حادثه مشابهی نیز در این تعطیلات ثبت شده است، اما موارد مشابهی نیز در گذشته دیده شده است. ما به طور منظم این موضوع را با رهبری آذربایجان مطرح کرده ایم و ما گفته ایم که متاسفانه چنین مواردی تبدیل به یک عادت می شود.

او افزود که مقامات روسیه از آذربایجان چندین بار خواستار توقف این رفتار شده اند، زیرا از دیدگاه روابط روسیه و آذربایجان قابل قبول نیست.

منبع : asbarez.com خواهشمندیم برای رزور تور باکو و رزرو هتل در باکو با ما در تماس باشید.

ثبت دیدگاه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه