تور زمینی نخجوان

تور زمینی نخجوان و سفری به این شهر

یکی از زیباترین و مشهورترین شهرهای کشور آذربایجان شهر نخجوان است که در بین علاقه مندان محبوبت خاصی دارد.به همین منظور ما به عنوان کارگزار آذربایجان،تلاش کرده ایم تا قیمت تور زمینی نخجوان را در این قسمت قرار دهیم تا کاربران از آن استفاده کنند.

هر روز دنیا کوچک تر میشود. به زودی همه جای دنیا شبیه هم می شود. همه به یک زبان واحد یعنی انگلیسی صحبت می کنند، همه به استارباکس می روند، و در بارهای ایرلندی وقت می گذرانند. قبلاً هجوم گردشگران شگفت انگیز بود ولی حالا هر کجا که بروید مردم از این موضوع رنج می برند. و این قضیه روز به روز افزایش پیدا میکند. این سیل عظیم از گردشگران روز به روز بیشتر به کشف زیبایی خیابان‌های دست نخورده کشورهای مختلف که روزی از دید همه پنهان شده بودند علاقه نشان می دهند. البته این چیزها فقط نظر برخی از مردم است و خوشبختانه این موضوع برای ما تا حدودی واقعیت دارد.

تصویری از میدان نخجوان در تور زمینی نخجوان

تصویری از میدان نخجوان

کشوری که اگر در نقشه به دنبالش بگردید به دو تکه جدا از هم تقسیم شده است. این جدایی هم میراثی از دوران اتحاد جماهیر شوروی است.بخشی از دلایلی که مردم به منطقه قفقاز علاقمند هستند، این است که چطور این حجم از فرهنگها،زبان ها،ملیت ها و آداب و رسوم محلی با یکدیگر ادغام شدند.البته بسیاری از آنها دارای نقاط مشترکی هستند اما در برخی از روستاهای کوهستانی شمال آذربایجان مردم حتی زبان مختص به خود را دارند به نحوی که زبان هر روستا با روستای بعدی متفاوت است.

تصویری از مردم نخجوان

تصویری از مردم نخجوان

این باعث می‌شود که هر یک از این مناطق هویت مخصوص به خود را داشته باشند اما در کنار هم زندگی کنند. البته تنش های قومی عظیمی و در برخی موارد درگیری ها قرن‌ها ادامه یافته است. برای همین یک تکه از آذربایجان در طرف دیگر ارمنستان قرار گرفته است و گویی این دو کشور را به یکدیگر پیوند داده است. مناقشه قره باغ کوهستانی تا امروز پایان نیافته است و گاهی پیش می آید حتی در خط آتش بس درگیری‌های به وجود بیاید.

ما با بازگو کردن این مسائل به کجا می خواهیم برسیم؟ خب البته باید بدانید نخجوان همان تکه جدا افتاده از آذربایجان است. نخجوان واقعاً به وسیله ارمنستان از آذربایجان جدا شده است و از آنجایی که این دو کشور عملا در جنگ هستند هیچ مسیری مستقیم از ارمنستان به نخجوان وجود ندارد.آذربایجان می‌تواند از طریق ایران ارمنستان را دور بزند. اما این راه مناسبی برای سفر کردن در کشور خود نیست. نخجوان مرز بسیار کوچکی در قسمت غربی با ترکیه دارد و این دو کشور رابطه خوبی با یکدیگر دارند. نخجوان هیچ مرز دیگری ندارد و تنها راه دیگر سفر راه هوایی است.اما ما پیشنهاد میدهیم با تور زمینی نخجوان به این شهر زیبا سفر کنید.

از زبان یک گردشگر :

به محض اینکه ما در یک مسجد توقف کردیم مدیر مسجد از ما برای ناهار فردا دعوت کرد. زمانی که در اتاقی در هتل مستقر شدم یکی از کارکنان هتل با من تماس گرفت تا بپرسد که دوست دارم برای صرف نوشیدنی بیرون بروم. او و چند نفر از دوستانش مرا به جاهایی بردند که بدون ماشین موفق به دیدنشان نمی شدم، و به اندازه ای که می توانستم برای من نوشیدنی مهیا کردند. البته تخته نرد هم بود. همیشه تخته نرد هست.همانطور که احتمالا تصور کرده اید تجربه فوق العاده بود. و حتی کمی راحت تر است آن چیزی بود که شاید مردم فکر میکنند. بر خلاف باقی مناطق این کشور مانند باکو که جمعیت زیادی از توریست ها را در خود جای میدهد این منطقه با رکود همراه است.

بازدید از کشورهای کمتر شناخته شده آنها کمک می کنند و البته بازدید از مناطق کمتر شناخته شده هر کشور نیز به آن منطقه کمک می کند. حتی بازدید از مناطق دور افتاده کشورهای شناخته شده،ممکن است چنین تجربه ای را به همراه داشته باشد. کشورهای بزرگ با قوانین سختگیرانه ویزا بیشتر شما را به سمت تور های شهری از پیش تعیین شده سوق می‌دهند و باعث می‌شوند که باقی کشور از دید گردشگران دور بماند. برای مثال به شرق روسیه بروید یا به غرب چین و ناگهان شما تبدیل به یک ستاره محلی خواهید شد!

از نظر من دیدن کشور های کمتر شناخته شده به ویژه از آن دسته ای که تاریخ ضد و نقیضی دارند باعث می شود وجه از آن کشور را ببینید که شاید باقی دنیا از آن بی خبر هستند. بیشتر مردم دنیا به فرهنگ خود افتخار می کنند و اگر دنیا آن منطقه را فقط برای اتفاقات بدی که در آن افتاده است بشناسند، مردم آن کشور بیشتر تلاش کنند که به شما نشان دهند چیزهای بهتری هم برای دیدن وجود دارد.نخجوان آهنگ غنی را با بازدید کنندگان به اشتراک میگذارد، چه از لحاظ اسطوره ای و چه از هر لحاظ دیگر.

معنی اسم این منطقه در واقع شهر نوح است، و طبق افسانه ها کشتی نوح در این منطقه به خشکی نشسته است. حتی یک کوه با فاصله از این منطقه وجود دارد که بسیاری ادعا می کنند این دقیقا همان نقطه ایست که کشتی به خشکی رسیده است.پیشنهاد میدهیم در تور زمینی نخجوان از آن دیدن کنید.

به شخصه فکر می کنم که چنین کوهی یک کشتی چوبی را در هم می شکند (البته جدا از تمام مشکلاتی که با افسانه کشتی نوح دارم) و تقریباً همه در قفقاز نوح را از آن خود میدانند، همانطور که در اروپا مردم کلمب را از آن خود میدانند. صرف نظر از این موضوعات مردم نخجوان خود را مردمی می دانند که از ابتدای تاریخ در این محل سکونت داشتند.آنها حتی ادعا می کنند که مقبره نوح را کشف کرده‌اند و آرامگاهی به سبک خود در اطراف شهر برای او ساخته‌اند.راست یا دروغ این یک نقطه عطف فرهنگی است و جالب است که این منطقه ادعای چنین میراث باستانی را دارد.

جالبی آنجاست که در این منطقه همه جا خلوت است. من فکر میکردم که شاید زمان تعطیلات است اما اینطور نبود. اینجا منطقه ای است که تراکم جمعیت بسیار کم است و در مقایسه با باکو که شهری پرتردد است اینجا به طرز شگفت انگیزی آرامش بخش است.نخجوان شهر بی نظیریست. راهنمای تور به من گفت که دولت بودجه خود را صرف مسایلی مانند زیباسازی شهر و بهبود شرایط عمومی زندگی میکند و به طور رایگان مجموعه های آپارتمانی را بازسازی حتی مبله میکند تا شرایط زندگی مردم را بهبود بخشد.قطعا در تور زمینی نخجوان با این مورد مواجه خواهید شد.

این یک معامله عادی برای مردمی است که در نخجوان زندگی می کنند و همین دلیلی است برای اینکه مردم این منطقه احساس می کنند بقیه کشور به آنها حسودی میکنند. مخصوصاً با بالا رفتن قیمت ها در باکو به علت ثروت نفتی که باعث آواره شدن ساکنان آن می شود چرا که دیگر قادر به پرداخت هزینه های زندگی در باکو نیستند.

مردم نخجوان علاقه زیادی به بالکن دارند.

ظاهراً تمام مردم علاقه زیادی به ساختن بالکن اضافه، برای به وجود آوردن فضای جدید دارند و جالب است بدانید که گاهی سه بالکن به هم پیوسته می سازند. خوشبختانه همسایه های طبقه پایین‌تر هم به این کار علاقه دارند تابالکنهای طبقه‌های بالاتر استقامت بیشتری داشته باشند.شما نمیتوانید در هیچ نقطه دنیا چنین چیزی را ببینید ولی اینجا در نخجوان چنین بالکنهای همه جا وجود دارد. فکر می کنم به جای نصب کردن جکوزی آنها بالکن را ترجیح میدهند.همچنین ساختمان ها کمی رنگی هستند که از پایتخت این کشور متفاوت تر است.در تور زمینی نخجوان این مورد را خواهید دید.

اگر در تور باکو سفر کرده باشید،در باکو بسیاری از ساختمانها رنگ شنی داشتند که البته این رنگ توسط دولت انتخاب شده است. در یک بازه زمانی آنها به تعدادی از ساختمان ها دستور دادند دیوار های بیرونی خود را رنگ شنی بزنند. ولی در نخجوان رویه عکس پیش گرفتن از رنگ‌های بیشتری استفاده کردند به طوری که شما هرگز این میزان رنگ را در یک خانه معمولی شوروی سابق نخواهید دید.میدان های اصلی این شهر بسیار زیبا هستند و البته مجسمه رهبر ملی این کشور، حیدر علی اف نیز در این منطقه به چشم می‌خورد.

اگر حس ماجراجویی فعال شده یک معدن قدیمی در این منطقه وجود دارد که در حال حاضر به یک مرکز سلامتی تبدیل شده است و با نام دوزدگ معروف است. میهمانان می توانند شبی را در این مکان سپری کنند و با استنشاق هوای پاک هرگونه مشکل تنفسی را از بین ببرند.ماندن در این مکان بسیار ارزان است.البته به من گفتند که برای ماندن در این معدن نیاز به نسخه پزشکی دارید اما اگر نتوانستید نسخه پزشکی بگیرید میتوانید با پرداخت چند دلار شب را در این مکان بگذرانید.

به نظر راه خوبی برای گذراندن چند شب در نخجوان می‌باشد. البته برای رفت و آمد در شهر به تاکسی نیاز خواهید داشت و این نخجوان است تکه ی جدا افتاده از آذربایجان با تاریخی غنی، مردمی دست و دلباز، بلوارهای زیبا، بالکن های جذاب، آرامگاه نوح. هزینه بلیط هواپیما حدود ۱۴۰ دلار است.در حال حاضر به راحتی نمی‌توانید از این منطقه بازدید کنید باتوجه به ویزای که برای بازدید از آذربایجان هم احتیاج دارید.اما شاید هم این همان دلیلی است که شما حتما باید این مکان را ببینید چون جمعیت کمی را به خود جلب می کند و اهالی این منطقه عاشق مهمان هستند.

امیدواریم در تور زمینی نخجوان بتوانیم خدمات خوبی را به شما ارائه دهیم و همچنین در صورتیکه قصد رزرو تور زمینی باکو و رزرو هتل در باکو یا ویزای آذربایجان را دارید،باما در تماس باشید.

موفق باشید.

ثبت دیدگاه

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه